AnasayfaAF air-jordan air-max chanel coach gucci louis-vuitton michael-kors newblance omega Uçuş Öncesi Şartlar Kontroller Kalkış Serbest Bize Ulaşın English


UÇUŞ ÖNCESİ

Uçuşa başlamadan yapılması gereken bazı işlemleri anlatalım:

ORYANTASYON UÇUŞU

Başarınızda rol oynayacak en önemli faktör kendi istek ve hırsınızdır. Bu kursa başlama kararı almak, büyük bir olasılıkla bu olayın en zor bölümü olacaktır. Fiziksel yetenek olarak eğer bir araba kullanabiliyorsanız uçmayı da öğrenebilirsiniz. Uçuş da araba kullanmakla aynı koordinasyonu gerektirir. Ortalama olarak uçmayı öğrenmek isteyen 10 kişi içerisinde 9'u gerekli yeteneğe sahiptir. Uçmayı istiyorsanız büyük olasılıkla bir probleminiz olmayacaktır. Bu durumda yeterli istek ve hırsınız olduğunu düşünüyorsanız sıra kendinizi denemek için bize başvurup bir oryantasyon uçuşu yapmaya geldi.

SAĞLIK MUAYENESİ

Uçabilmeniz için, birkaç küçük muayene sonunda gereken sağlık raporunu elde edebilirsiniz. Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce yetkili kılınan hastanelere başvurabilirsiniz. Gerekli muayenelerden geçtikten sonra alacağınız ICAO EK-1'e göre pilot olabileceğinizi bildiren bir heyet raporu ile uçuslarınıza başlayabilirsiniz. Uçuculuğa devam edebilmek için bu raporu yönetmeliklerde belirtilen sürelerde yenilemeniz gerekecektir.

UÇMADAN ÖNCE YERDE ÖĞRENMENİZ GEREKENLER

Uçmaya başlamadan öncelikle uçağınızın bölümlerini, teknik özelliklerini, uçağınızın havada kalabilmesini sağlayan bazı ana fizik kurallarını ve uçağınızın kontrollerini kulübümüzün hocalarından ögreneceksiniz.

 
శ Burak Sportif Havacılık Kulübü